Ta strona używa plików cookies.          Bezpieczeństwo w sieci AKCEPTUJĘ
header1
header2
header3
header4

Wizyta ambasador Węgier

W szkole w tym dniu odbywał się egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Po egzaminie uczniowie klasy ósmej udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Batorzu, gdzie wzięli udział w spotkaniu z panią Ambasador. Spotkanie związane było z 30. rocznicą nawiązania przyjaznych kontaktów Gminy Batorz z Ambasadą Węgierską i odnowieniem tej współpracy, a także z bitwą pod Batorzem z okresu powstania styczniowego i udziału w niej Węgrów.

Krótki rys bitwy zaprezentowała p. Marzena Lis – nauczyciel historii. Wójt Gminy Batorz, pan Henryk Michałek, przedstawił historię przyjaźni batorsko – węgierskiej, wymienił uroczystości wspólnie organizowane. Głos zabrała również pani ambasador, a także wicewojewoda lubelski.

W części artystycznej wystąpiły dzieci z naszego Przedszkola Samorządowego. Starsza grupa „Biedronki”pod kierunkiem p. Barbary Budkowskiej zaprezentowała się w tańcu – polonez. Grupa młodsza „Pszczółki” pod kierunkiem p. Marleny Mazur ze wsparciem p. Beaty Brodowskiej i Moniki Jakubaszek wystąpiła z ilustracją ruchową „Tańca węgierskiego nr 5” .

Pani ambasador wyraziła chęć zrobienia wspólnej pamiątkowej fotografii z dziećmi.

Część artystyczną zakończył występ „Kapeli Junior” z batorskiego GOK.

  

Zdjęcie galerii

dscn0826.jpg
styczeń 2022
ponwtośroczwpiąsobnie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31