Ta strona używa plików cookies.          Bezpieczeństwo w sieci AKCEPTUJĘ
header1
header2
header3
header4

WSPIERAJam swoją NAUKĘ

 

Uczniu potrzebujesz dodatkowych ćwiczeń by utrwalić materiał na kartkówkę lub test? Poniżej zamieszone są  strony i portale darmowe, które Ci w tym pomogą. Możesz z nich korzystać bezpłatnie przy posiadaniu konta gmail. 

 

QUIZLET 

Quizlet to strona internetowa i praktyczna, prosta w obsłudze aplikacja mobilna. QUIZLET wspiera skuteczną i przyjemną naukę słownictwa, szczególnie języków obcych. Charakteryzuje się różnorodnością  ćwiczenia i utrwalania słownictwa. Zawiera aż 7 sposobów, od fiszek po 2 gry edukacyjne. Widzisz swój postęp i ćwiczysz to co było przedsawione na lekcji ponieważ większość wydawnictw ma oficjane konto na QUIZLET. 

Konieczne jest konto GAMAIL by utrwalać słówka. W innym przypadku pojawia się jedynie podgląd, czyli fragmenty zestawu.

 https://quizlet.com/latest

 

 WORDWALL 

WORDWALL to portal, w którym możesz ćwiczyć zarówno słownictwo jak i gramatykę poprzez proste gry. Od klikania na poprawną odpowiedź po latanie samolotem lub balonem ze słówkami lub zdaniem. Ćwiczenia są układne przez użytkowników, najczęściej nauczycieli. Są prote w obsłudze i nie jest konieczne logowanie się by zagrać. W wyszukiwarce wpisz hasło, które Cię interesuje i "wordwall", a otrzymasz przyjemne zadania do ćwiczenia. Poniżej przesyłam przykład na ćwiczenie "Present Simple".

https://wordwall.net/pl-pl/community/present-simple-tense

 

LEARNING APPS 

LEARNING APPS to kolejny portal do ćwiczenia gramatyki i słownictwa. Nie ogranicza się jednak jedynie do języków. Aplikacja wspieraja proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów, czyli zadań. Podobnie jak WORDWALL poprzez gry pozwala ćwiczyć materiał z lekcji. Gry sięgają od prostych krzyżówek, łączenia w pary, wpisywania wyrazów po bardziej złożone zestawy skadające się z kilku zadań. Tutaj rónież nie musisz się logować by wykonać zadanie. W wyszukiwarce wpisz hasło, które Cię interesuje i "learning apps", a otrzymasz przyjemne zadania do ćwiczenia.

https://learningapps.org/index.php?s=present+continuous+

 

TEDTALKS 

TEDTALKS to świetny sposób na rozwój swojej wiedzy ogólnej i słuchania ze zrozumieniem. Portal i kanał na YouTube zawiera setki interesujących spotkań z przedstawicielami nauki. Tutaj możesz posłuchać krótkich wykładów ekspertów z psychologii i innych dziedzin. Zawiera też krótkie animacje objaśniające często trudne koncepcje. Jest to baza wiedzy społecznej i kulturalnej dzisiejszego świata dostępna bezpłatnie. Jeśli nie znasz języka to możesz uruchomić napisy. Poniżej animacja "Dzień życia architeka w Grecji" Marka Robinsona.

https://www.ted.com/talks/mark_robinson_a_day_in_the_life_of_an_ancient_greek_architect?language=pl